Светската музичка ѕвезда Џенифер Лопез е позната по своите гламурозни изданија, но овој пат реши да покаже како изгледа без грам шминка. 

Мегапопуларната пејачка и актерка на својот Инстаграм објави видео каде покажа како изгледа нејзината рутина за нега на лице, обраќајќи им се на фановите без трошка шминка на лицето.

– Без филтери. Ова сум јас на 54 години, блескава и среќна – напиша популарната Џеј Ло под видеото.

Илјадници воодушевени фановите со комплименти и лајкови реагирале на видеото.

„Имам 35 години и таа изгледа помлада од мене“, искоментирала едена обожавателка, друга пак напишала „Некои едноставно не можат да се справат со тоа колку си убава“.