Првата Мис на Македонија, Вера Мештеровиќ славеше роденден. Таа наполни 44 години, па со виски во рака и топлес позираше за роденденот.

“ Да наздравме за животот. Среќен понеделник и одличен почеток на новата недела. Им благодарам на семејството, пријателите и колегите и роденденската торта“, вели Вера.

Мештеровиќ денес е водителка во Канал 5 телевизија иако често има и манекенски ангажмани или снима спотови.

Таа беше една од нашите најангажирани манекенки кога се појави на јавната сцена. Вера беше 10 години во брак со фудаблерот Игор Кралевски со кого се разведе и со него има две деца.