Вчера фицијално заврши групната фаза на Лигата на шампионите во ракомет. Најдобрите две екипи од секоја група ќе играат директно во четвртфиналето, а другите осум екипи ќе разигруваат за место меѓу осумте најдобри.

Четвртфиналисти:
Барселона, Киелце, ПСЖ, Магдебург

Осминафинале: 
ГОГ Гудме – Алборг
ПИК Сегед – Веспрем
Динамо Букурешт – Кил
Нант – Висла Плок

Титулата од минатата сезона ја брани Барселона, која во финалето во Келн по пенали го совлада Киелце.