Поминаа девет дена откако Шакира го објави својот рекорден нов хит за бившиот, а нејзиното музичко видео собра 158 милиони прегледи и моментално е седма најслушана песна на Јутјуб.

Меѓутоа, освен на Јутјуб, Шакира „растура“ и на други социјални платформи. На Инстаграм и ТикТок објавен е нов танцов предизвик, кореографија на нејзината нова песна која стана вирален хит.

Шакира објави видео снимено во теретана каде танцува со тројца танчерки од танчерската група „Bella Dose“, а видеото за неколку дена собра милиони прегледи. Сега пак, сите го имитираат танцот на Шакира.

@shakira

Loving your creations! Found this one from @belladose and had to try it!

♬ Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53 – Bizarrap & Shakira

Од сите страни на светот пристигнуваат нови кореографии. 

Танчерот и кореограф Серџо кој моментално може да се пофали со 1,7 милиони следбеници на ТикТак платформата, е меѓу оние кои предложија една од највиралните серии на потези на песната на Шакира.

@sergiopovedaa

Hacía mucho que no creábamos un baile juntos🫶🏾 @Unai Liarte @mohito_mr

♬ Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53 – Bizarrap & Shakira

Ок… Ако ви изгледа премногу тешко овој танц на Серџо и обидувајќи се да ги имитирате потезите се чувствувате како Касио или Твинго , еве друга варијанта.

@sergiopovedaa

CON EL TUTORIAL, CLARA-MENTE PUEDES BAILARLO JAJAJAJAJA

♬ Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53 – Bizarrap & Shakira

Алтернативно, танчерката @voonnie, со 1,3 милиони следбеници (засега), нуди „гестична“ кореографија, можеби поедноставна за интерпретација и која несомнено испраќа непогрешлива порака на финалето до Пике…

@voonnie

#dúo con @Shakira pov shakira hace mi trend pero da los créditos a otra gente 💔 me muero de la ilusión y a la vez me da pena AJAJAJAJJAJAJAJAJAJAJJAJA

♬ Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53 – Bizarrap & Shakira