Поп ѕвездата Тејлор Свифт изгледа не е обожавателка на Меган Маркл. Пред да биде раскинат мултимилионскиот договор со Spotify, Меган Маркл беше домаќин на многу познати имиња во нејзиниот подкаст „Archwell“ како што се: Мараја Кери, Серена Вилијамс, Минди Келинг, Парис Хилтон.

Една славна личност исто така беше поканета, но одби да учествува, и покрај тоа што Меган ѝ напиша лично писмо на пејачката.

Сè уште не е познато зошто Тејлор не сакала да учествува и да разговара за стереотипите, што беше тема на шоуто од 12 епизоди. Ова беше главниот фокус на нејзиниот подкаст, кој на крајот беше единствената содржина што излезе од договорот вреден 20 милиони долари со војводата и војвотката од Сасекс, кој заврши претходно овој месец.

Според странските медиуми, принцот Хари имал големи надежи за својата неуспешна идеја за Spotify, особено за онаа каде што сакал да разговара за траумите од детството со Путин и Трамп.