Кралот на Јордан, Абдула Втори и неговата сопруга, кралицата Ранија беа во посета на шпанското кралско семејство, поточно кралот Фелипе Шести и кралицата Летиција.

Покрај формалниот дел од посетата во Мадрид, многумина останаа восхитени од елеганцијата и софистицираноста на двете кралици.

Овие две дами веќе подолго време важат за жени кои знаат што е стил, па секоја нивна модна комбинација е одлично оценета од модните критичари.

Па, така и овој пат, дамите се одлучија за тесни миди фустани, со слична должина и цветни мотиви, само што кралицата Ранија се одлучила за фустан со долги ракави.

Исто така, дури и чевлите им беа во речиси идентична боја, што е доказ дека и двете имаат сличен вкус и чувство за мода.