На натпреварот за Големата награда на Мајами во Формула 1 што се одржа вчера во Мајами големо внимание привлече сопругата на поранешниот тенисер Роџер Федерер.

Поранешната професионална тенисерка Мирка Федерер никогаш не изгледала поубаво и послабо, коментираат фановите на социјалните мрежи.

Таа беше облечена во светло сина комбинација со очила за сонце на лицето, беше непрепознатлива. Таа ги изненади присутните и со бојата на косата.