Изгледа дека ова лето сѐ се врти околу новите волшебни фотографии на Меган Фокс (37).

Актерката веќе некое време ги воодушевува следбениците со фотографии без гаќички, со качување на дрво во оскудни бикини, фотографии во проѕирни фустани… Сега изгледа е облечена малку повеќе, но позира мокра во море.

Таа носи бел фустан со тенки прерамки, а шминката на лицето на Меган е дело на познатата шминкерка Џена Кристина. Косата и фустанот ѝ се навлажнети додека позира во плиткото, брановите повремено ги покриваа нејзините облини.

„Нудам часови по сурфање. Линк во описот на профилот“, напишала актерката покрај фотографиите.

„За да заштедите време на сите – линкот го нема во описот“, гласеше разочараниот коментар.

„Потполно сте свесни дека е нелегално да се биде толку добар, нели?“, напиша еден следбеник во коментар.

Сепак, освен коментарите кои ги шармира изгледот на Меган, има и такви кои се пошегуваа.

„Прогуглав „како што поскоро да го надминам стравот од ајкули?“ – гласеше коментарот.