Тој беше нејзиниот билет за високото општество, а сега… На површина излегоа нови шокантни детали!

Според GB News, на Меган Маркл и било советувано да го напушти принцот Хари за да ја „спаси кариерата“.

Имено, парот претрпе голема загуба минатиот месец кога беше раскинат договорот на Меган со Spotify по само една сезона од серијата. Гласините се вртеа за нивниот следен проект, а некои експерти сугерираат дека војвотката ќе потпише соло договор без Хари.

„Нејзиниот тим ја предупреди дека „нема иднина“ со Хари и дека треба да почне да работи на сопствени проекти и да не се гледа како една половина од брендот Сасекс“, изјави инсајдерски за списанието Closer.

Гласините велат дека Меган останала во шок откако Spotify ја откажал нејзината соработка. Шефот на Spotify за иновации и монетизација на подкасти, Бил Симонс, ги нарече парот „измамници“ и предложи нивното учество во првичните преговори предизвикаа голем број проблеми.

Се шпекулира и дека Сасекси се очајни да добијат „зелено светло“ за нови проекти пред да го изгубат договорот со Нетфликс. Меган и нејзиниот тим во Арчвел ќе продолжат да се обидуваат да добијат филмови и ТВ серии од Нетфликс додека нивниот договор не истече во 2025 година.

Сепак, Нетфликс рече дека парот ќе го загуби договорот, додавајќи дека компанијата сè уште „длабоко го цени“ нивното партнерство со војводата и војвотката. Претставник на Netflix изјави за Entertainment Tonight: „Односот со Archwell Productions е оној што длабоко го цениме. Документарецот за Хари и Меган е најспектакуларниот документарец на Нетфликс досега.