Мартин Филиповски од „Некст Тајм“ и ракометарката Андреа Белеска викендов се венчаа во Кичево, а на церемонијата присуствуваа само нивните најблиски роднини и пријатели.

Свадбената прослава е закажана за 24 јуни во Скопје, а на неа се очекуваат над 100 гости.

Ракометарката Белеска досега во кариерата играше за Металург, Јенимале, Валчеа, Боден и ПАОК.