Американскиот рапер Кание Вест само два месеци по разводот со Ким Кардашијан се ожени со дизајнерката Бјанка Ценсори. Таа работи во една од неговите компанија, а двајцата биле видени во саботата вечерта на романтична вечера во холивудскиот ресторан Cecconi’s.

Бјанка го привлече вниманието со тесниот спортски градник и сиви хеланки, додека Кание носеше тесни хеланки со футуристички влошки кои изгледале како перничиња за боречки вештини. Познатиот рапер носел и широк црн џемпер.

Подоцна им се приклучиле и пријателите, а на социјалните мрежи коментираа дека изгледале како наставник и наставничка со учениците покрај нив. За потсетување, Кание и Бјанка неодамна се венчаа на тајна приватна церемонија.