Миконос е популарна дестинација за светскиот џет-сет и секогаш е на листата омилени на холивудските ѕвезди.

Оваа сезона Деми Мур е на листата ексклузивни гости и не за прв пат.

Актерката, често ја бира Грција и нејзините егзотични острови за своја летна дестинација, а годинава го одбра токму островот на ветровите.

На нејзиниот Инстаграм профил објави фотографии на кои го опиша островот како рај.

Како изгледа одморот на Деми Мур на Миконос…