Сопругата на Канје Вест, Бјанка Ценсори, очигледно покажува премногу кожа според некои жители на Италија… кои порачуваат да ја избркаат од земјата или да ја уапсат.

Модниот стил на австралиската архитектка (28), кој го покажа на улиците во Италија, предизвика револт кај локалните жители, пишува „Дејли мејл“.

Таа привлече погледи и негативни коментари бидејќи шеташе низ Италија во оскудни комбинации – без градник во тесен проѕирен комбинезон. Била фотографирана и како ги покрива брадавиците со црна чанта, што ја носи преку телото.

Во многуте коментари на интернет луѓето сугерираат дека локалните власти треба да ја казнат поради комбинациите на облека во кои се шета во Италија.

„Изненадувачки е што не била уапсена. Италија е многу поконзервативна, а во овој случај со право“, „Се надевам дека Италија ќе ги избрка од земјата“, „Ние сме католичка земја, ова е непочитување“, „Штета што не може да ја уапси за јавна непристојност“, се дел од коментарите.

Според италијанската официјална веб-страница за туризам CIU Travel, локалните жители сметаат дека е навредливо да гледаат посетители како шетаат на улиците во оскудна облека, а Бјанка повеќепати била забележана со голи гради, кои јасно се гледале под проѕирна мрежеста облека.

На почетокот на годината имаше шпекулации дека Канје се оженил со Бјанка два месеца по финализираниот разводот од Ким Кардашјан. Таблоидите цитираа извори блиски до парот дека венчавката се одржала во тајност.

Сепак, странските медиуми пишуваат дека младенците никогаш не поднеле барање за дозвола за брак, иако Бјанка еднаш изјави дека е мажена. Инаку, парот живее заедно во пентхаус во Вест Холивуд.