Еден месец откако беше видена во домот на Том Брејди, а потоа и во неговиот автомобил, светскиот модел Ирина Шајк му се соблече топлес на бившиот сопруг и познат актер Бредли Купер.

На фотографиите е без горниот дел од костимот за капење, додека на нозете носи само патики.

„Рок лето. Сликите се LB“, рече Ирина. ЛБ го претставува Бредли Купер, бидејќи тоа се иницијалите на Леонард Бернштајн, еврејскиот композитор и диригент за чиј живот Бредли го сними филмот.

Ирина сподели и фотографија од Бредли среде море. За потсетување, двајцата имаат ќерка и рекоа дека се во добри односи, но засега кријат за тоа дека ја обновиле врската.