Холивудскиот заводник Том Круз изненади со својот изглед.

Холивудската актерска ѕвезда Том Круз се појави на ручекот за Оскарите во Беверли Хилс, а неговата појава уште еднаш го привлече вниманието на фановите.

Покрај подолгата коса и исончаниот тен, актерот за оваа пригода одлучи да облече темно сино одело во комбинација со бела кошула и виолетова вратоврска, а стајлингот го комплетираше со омилените авијатичарски очила за сонце.

Шеесетгодишниот актер последен пат се појави во јавноста во јуни минатата година, кога ги изненади фановите со бицепсите, а тоа го направи за својата улога во продолжението на франшизата „Топ Ган“.