Парис Хилтон го има сјајот на новопечена мајка на прошетка во Мајами само неколку недели откако го пречека синот преку сурогат мајка.

41-годишната наследничка на синџирот луксузни хотели „Хилтон“ изгледа елегантно кога пристигна на настан на „Џи-пи Морган“ во Мајами со сопругот Картер Реум.

На себе има миди фустан од бледо сина тантела и цветни детали, совршено за еден ден на тропска клима.

Својот елегантен изглед го комплетира со бели парчиња – кожени чевли, очила за сонце со рамки во форма на мачкини очи, и чанта од Луј Витон.

Нејзините препознатливи русокоси прамени слободно паѓаат врз рамената, својот природен изглед го дополни со минимална шминка.