Ева Лонгорија ја покажа својата затегната фигура во едноделен костим за капење додека ужива со семејството на плажа во Шпанија.

48-годишната актерка позира во розов костим за капење со длабоко деколте и секси отвор на средината на грбот.

Атрактивната Ева беше фотографирана во понеделникот додека ужива во времето со своето семејство во живописната Марбела.

Таа го заштити своето лице од зраците ставајќи шапка.

Лонгорија е позната по улогата на Габриел Солис во ТВ-серијата „Очајни домаќинки“. Ја снимаше серијата речиси една деценија –  од 2004 до 2012 година –  и ја заработи својата номинација за „Златен глобус“.