Демонстрантка облечена во фустан во боите на украинското знаме на Канскиот филмски фестивал, се полеала со течност за која се верува дека е лажна крв.

Неименуваната жена која носела жолто-сина тоалета украсена со скапоцени камења, била забележана како чекорела по скалите на црвениот тепих во текот на премиерата на „Acid“ во неделата во Кан.

https://twitter.com/AFP/status/1660454871953477632?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1660454871953477632%7Ctwgr%5E3eb1f91a6ab491b5b67356f30da0ebdfd22e5152%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftocka.com.mk%2Fadmin%2Fnews%2F446422%2Fedit