Американската актерка Анџелина Џоли (44) и Бред Пит (56) повеќе не се заедно, но нивната љубовна приказна продолжува да фасцинира и луѓето никогаш нема да се изморат да ископаат стари приказниза почетоците на нивната љубов.

Поранешниот телохранител на Анџелина, Марк Бехар, неодамна открил како изгледала хемијата помеѓу двајцата популарни актери додека го снимале филмот „Г-дин и г-ѓа Смит“ во 2005 година.

Бред сè уште беше  оженет во тоа време со холивудската миленичка Џенифер Анистон (51), но тој  не можеше да и одолее на Анџелина, тврди телохранителот.

Тој рекол дека  повеќепати влетал во нивните приколки на сетот, и дека не можело а да не се забалежи дека има голема хемија меѓу нов.

Други очевидци од сетот откриле дека Анџелина имала посебна тактика за заведување на Бред.

Анџелина едноставно „заборавала“ да ги облече гаќите во боја на кожа за време на снимањето на љубовните сцени, а на крајот таа целосно се соблекла и влегла во неговиот кревет. Бред Пит не одолеал на овој потег на Анџелина и се вљубил во неа.

Остатанатао е историја .