Уредничката на Вог Ана Винтур се појави на Мет Гала заедно актерот и режисер Бил Наи потврдувајќи ги неколку месечните гласини дека се во љубов. Дамата која што стои зад големиот настан, пристигна насмеана и под рака со Наи, откако со месеци се шпекулираше дали се само пријатели или повеќе од тоа.

Ана и Бил, 73, се прв пат се појавија заедно во декември минатата година, на премиерата на филмот Living во Њујорк, којшто го режираше токму Наи и за кој доби номинација за Оскар.

Винтур претходно беше мажена за психијатарот Дејвид Шафер, од 1984 до 1999, а парот има и две деца. Откако се разведоа, Ана имаше долга романса со инвеститорот Шелби Брајан, се до 2020-та година.