Британската режисерка Сем Тејлор-Џонсон (57) вели дека е изненадена што луѓето даваат толку многу коментари за разликата во годините меѓу неа и сопругот Арон Тејлор Џонсон (33), кој треба да биде следниот Џејмс Бонд. Двојката се венча во 2012 година по три години врска, а од самиот почеток се соочуваат со коментари за нивната возраст.

„Мислам дека интересот беше поголем кога почнавме да излегуваме, што беше пред 14 години. На почетокот беше доста интензивно. Таквата „фасцинација“, бидејќи тој е многу помлад од мене, не можевме да ја разбереме, но јас погодив дека таа ќе исчезне малку со текот на времето.

Сè повторно оживува кога правиме интервју и слично. Претпоставувам дека луѓето сакаат да разберат работи што им се непознати, изјави таа за BBC Radio 4.

Сем претходно изјави дека никогаш не зборува за разликата во години со сопругот и дека таа не се ни забележува кога се во прашање заедничките интереси. На прашањето дали ги избегнува социјалните мрежи, каде што ги критикуваат за нивната разлика во години, таа рече: „Не, не. Тоа не значи ништо. Тоа се само луѓе кои се вознемирени од сопствената тага и се сомневаат во нивните животи“.

Нивните деца, вели, не ја гледаат разликата во годините меѓу нивните родители. „Тие само гледаат двајца вљубени, среќни родители. Тие мислат дека луѓето се само малку зли или луди“, вели Сем. Двојката има две ќерки, Вајлда Реј (13) и Роми Херо (11), а Тејлор-Џонсон е очув на Анџелика (26) и Џеси (17), ќерките на Сем Тејлор-Џонсон од нејзиниот прв сопруг, трговецот со уметнички дела Џеј Џоплинг.