Џулија Фокс, стилската икона позната по поместувањето на границите со својот моден избор, даде храбра модна изјава во вторникот вечерта за време на Модната недела во Њујорк.

Фокс присуствуваше на шоуто на Naomi Campbell x Pretty Little Thing и беше далеку од единствената ѕвезда што ја прегледа првата соработка на Кембел со модниот трговец со седиште во Велика Британија, кој им се придружи на Емили Ратајковски и Томи Дорфман, кои седеа во првиот ред за време на супермоделот. 

Непотребно е да се каже дека интернетот е запален поради речиси разголениот ансамбл на Фокс – и љубопитна што друго облекла за да го започне полугодишниот моден настан. 

Што носеше Џулија Фокс?

33-годишната актерка и манекенка избра мал градник од сребрен синџир украсен со овални пасти со брадавици, во комбинација со соодветна метална танга.

За да се направи контраст , Фокс облече црна кожна палто од колекцијата PLL на Кембел и додатоци со кожени чизми до глужд. Косата ја носеше права со врвови во бакарни тонови, а изгледот го надополни со впечатлива црна усна и металик шминка за очи.

Нејзиниот екстремен изглед сгана нејзина реалност откако беше во врска со раперот и милионер Канје Вест, кој некогаш важеше за музичар со стил. 

Откако официјално „ја преболи“Ким Кардашијан, раперот Канје Вест лани одлучи дека отсега ќе гледа само кон идината и веќе отворено ја презентира својата девојка Џулија Фокс во јавноста. Тие веќе беа видени заедно на Париската модна недела, а папараците ги фотографираа и низ градот.

Џулија е позната уметница, активистка, изведувачка од Њујорк и за себе во една прилика изјави:

„Сакам да се истражувам себеси во секој аспект. Никогаш не сакам да се ограничувам на она што другите ќе ми кажат дека сум“ – потенцира таа за „Hollywood Reporter“

Актерката и изведувачка имаше една од најважните улоги на филм заедно со Адам Сендлер, во филмот „Uncut Gems“ во 2019, а пред да се појави на филмското платно работела во слаткарница, во компанија за чевли, па дури и во улога на „доминатрикс“. Откри дека за своите клиенти се костимирала како што ќе посакаат, од чесна сестра, медицинска сестра до учителка. Имала бурно минато, но се извлекла од него.

Џулија Фокс

На 17 години се предозирала, и за среќа останала жива, а била зависна од хероин и таблети против болка.

„Вистинско чудо е што сум добро, многу луѓе со кои пораснав веќе не се. Уште се на дрога или во затвор. Многумина од нив и починаа“ – изјави.

Во блог пост што го напиша за списанието „Interview“ на 6 јануари, по една недела врска со Је, опиша дека се чувствува како „Пепелашка“ откако видела дека нивниот хотелски апартман во Њујорк Сити го наполнил со нова облека за неа.

„Је имаше цел хотелски апартман полн со облека. Тоа беше остварување на сонот на секоја девојка. Се чувствував како вистински момент на Пепелашка. Не знам како го направи тоа, или како го доби сето тоа таму на време. Но, бев толку изненадена. Како, кој прави вакви работи на втор состанок?“, рече Фокс во првото интервју во кое проговори за Је.

Само неколку дена откако Џулија Фокс го запозна Је, раперот порано познат како Канје Вест, нејзината „стара облека“ беше спакувана во кутии, а таа беше подготвена за нова трансформација – изјави таа во интервју за „Interview Magazine“ признаа, таа, лани,

„Откако го запознав, неколку дена подоцна, сите мои нешта беа во кутии, исчезнаа. Беше толку катарзично. Не беше како да ја пакувам старата облека, туку како да го пакувам стариот живот. Беше како да донесов многу свесна одлука навистина да ставам сè во кутијата, да се ​​ослободи од минатото“, изјави 31-годишната актерка.

Низ истата модна трансформација помина и екссопругата на вест, Ким Кардашијан , кога се запознале.

„По чистката на мојот гардеробер од 250 чевли ми останаа само два пара чевли“, се пожали тогаш Кардашијан, која сега стана милијардерка во модниот бизнис откога се здружи со Фенди.