Девојката на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез на својот Инстаграм профил сподели нови фотографии од одмор за своите над 50 милиони следбеници.

Манекенката која е родена во Аргентина го покажа своето тело во костим за капење и покажа како изгледа одморот со Роналдо во Саудиска Арабија.

„Љубовници на плажа“, напиша Џорџина.

На фотографиите Џорџина Родригез позира во црно бикини односно танга, држејќи се за половината на својот партнер Кристијано Роналдо, кој вози џет ски.

Ѕвездената двојка ужива и во крстарење со јахта.