Џони Деп пристигна во Бостон во саботата користејќи бастун во подготовките за концерт со својот бенд „Холивуд вампајрс“.

Настапот првично беше одложен поради повреда на зглобот.

Бендот, во кој се и Алис Купер, Џо Пери и Томи Хенриксен, мораше да презакаже три концерти од нивната турнеја во САД на 29 мај по повредата на Деп. Одложените концерти првично беа планирани за 30 мај во Манчестер, 31 мај во Бостон и 1 јуни во Бетел, Њујорк.

„Тажни сме што мора да споделиме дека Hollywood Vampires ќе презакаже три датуми од турнејата во САД оваа недела“, напиша бендот тогаш на социјалните мрежи.

„Џони се здоби со болна повреда на глуждот по неговите неодамнешни настапи и неговиот лекар му препорача да не патува. Тој многу жали за ваквиот тек на настаните, но едвај чека да се одмори за да може сите четворица ‘вампири’ да дадат сè од себе на турнејата низ Европа“.