Џереми Ренер се јави од болницата каде сè уште се опоравува по тешките повреди на 1 јануари кога плуг му ја прегазил ногата додека чистел снег.

Актерот на својот Инстаграм профил објави сторија со фотографија од куќа на езерото Тахо покриена со снег.

„Ми недостига моето среќно место“, напиша актерот свесен дека го чека долг пат до закрепнување.

Да потсетиме дека актерот неодамна го прослави својот 52 роденден во болницата, а неговата сестра Ким Ренер откри дека сите се воодушевени од неговиот напредок.

„Секој што го познава Џереми знае дека тој е борец и не треба да си има работа со него.“