По речиси десет години, поп-ѕвездата Џенифер Лопез го издава новиот албум насловен This Is Me…Now, (I.. today).

Истиот ден, 16 февруари 2024 година, ќе биде прикажан и придружниот музички спот, објави ѕвездата на својот Инстаграм.

Спотот е во режија на Дејв Мејерс, а според соопштенијата за печатот, тој е „екстравагантна визуелна и аудио гозба со импресивна кореографија, костими и многу ѕвезди во камео улоги“.

Лопез го објави албумот во ноември 2022 година, кога објави списокот со наслови, вклучувајќи го и Dear Ben Pt. II, а најверојатно станува збор за нејзиниот сопруг, актерот Бен Афлек, со кого ја обнови врската по години разделба и повторно се венчаа во јули.

Новиот албум е претставен „како најискрен и личен“, всушност е љубовна приказна на пејачката, актерка, ѕвезда која досега има издадено осум студиски албуми, еден ремикс, три компилациски албуми, еден со музика од филмови, 65 синглови, пет песни за хуманитарни цели и 12 за промотивни цели.

Џеј Ло има продадено повеќе од 80 милиони плочи.