53-годишната американска пејачка и актерка Џенифер Лопез се појави во јавноста во фустан дизајниран со исечоци од страните и гол грб, пишува Дејли Мејл.

Сопругата на Бен Афлек отиде на приватна фотосесија во Холивуд Хилс, во Лос Анџелес.

Пејачката беше облечена во секси макси зелен фустан со отворен грб со долги ракави и исочоци од страните. Фустанот со неколку отвори ја истакна беспрекорната фигурна на славна личност.

Џеј Ло ја остави својата коса пуштена, а вниманието паѓа на необичните црни влечки.

Фотографиите се појавија по веста дека ѕвездата треба да го издаде својот деветти студиски албум, This Is Me…Now.

Албумот е продолжение на „This Is Me…Then“ од 2002 година, кој беше посветен на Бен Афлек за време на нивното прво запознавање и веридба.

Ѕвездената двојка по долга пауза повторно се обедини во пролетта 2021 година, а една година подоцна се венчаа и купија заедничка куќа.