Пејачката и актерка Џенифер Лопез излезе во јавноста во секси бел фустан по гласините за можен развод од Бен Афлек. Фотографиите се објавени на веб-страницата на Дејли Меил.

54-годишната Џенифер Лопез беше забележана на 8 јуни во Санта Моника. Актерката беше уловена од папараците кога се упатила кон ресторанот Џорџо Балди. Пејачката за својот изглед избра бел проѕирен макси фустан кој го истакна нејзиното тело. Славната личност го комплетираше изгледот со беж сандали на платформа, чанта Hermès и обетки со форма на обрач. Лопез на раката – на изненадување на многумина! – го носи својот венчален прстен.

Неодамна се појавија гласини дека Џенифер Лопез и Бен Афлек имаат сериозни проблеми во бракот.

Беше објавено дека актерот се иселил од нивната куќа и се преселил во изнајмена куќа во близина на поранешната сопруга, Џенифер Гарнер, и нивните деца. Во исто време, инсајдер забележа дека актерот не е виновен за нивниот раздор. Подоцна се појавија информации дека Бен Афлек не е задоволен од работниот распоред на Џенифер Лопез и од нејзината желба да го покажува приватниот живот во јавност. Наводно, актерот дури и се скарал со вработените на неговата сопруга.

Последните информации објавени на американските портали зборуваат дека домот од соништата каде до неодамна живееја заедно Афлек и Лопез е веќе ставен на продажба по цена од 60 милиони долари.