Холивудската убавица Џенифер Анистон  е снимена како излегува од теретана во Лос Анџелес. 

Мегапопуларната актерка на социјалните мрежи објави видео од својот тренинг. Фановите се воодушевени од ставата на 54 годишната актерка.

Анистон на тренингот носи црни хеланки, црн горен дел со натпис „Stand Up To Cancer“ и апостолки. Не е нашминкана, а косата и беше пуштена. Многумина веруваат дека 54-годишната актерка е во топ форма.

Анистон посветува посебно внимание на тренинзите бидејќи пред неколку години го повреди грбот на еден од непрофесионалните тренинзи. Таа еднаш откри дека сега ужива во лесни вежби.