Музичката ѕвезда Џастин Бибер (30) и неговата сопруга, манекенката Хејли Бибер (27), ќе станат родители за првпат.

Тие ја објавија среќната вест на своите инстаграм-профили, каде споделија видео од нивното обновување на брачните завети.

Исто така, објавија и неколку заеднички фотографии на кои се гледа трудничкиот стомак на манекенката, облечена во долг чипкаст фустан.

Да потсетиме, Џастин и Хејли Бибер стапија во брак во септември 2018 година, две месеци по свршувачката. Девојката направи голема свадбена прослава во 2019 година, заедно со членовите на семејството и пријателите.

Тие ја искажуваа својата желба да станат родители уште во 2021 година.