Том Круз е снимен додека бил на одмор на Мајорка, каде го покажал своето тело, но експертите забележале дека актерот најверојатно имал некоја операција.

Имено, 61-годишниот актер реши да се одмори од снимањето на популарна шпанска дестинација, каде беше во друштво на режисерот Алехандро Гонзалес Инариту, со кој моментално работи на нов проект.

И покрај неговиот импресивен изглед, фановите забележале дека неговата кожа е отпуштена во еден дел на стомакот. Во врска со ова, пластичните хирурзи им објаснија на медиумите за што се работи.

Пластичниот хирург Дејвид Хил изјавил дека опуштената кожа може да биде резултат на липосукција.

„Обично, ако со текот на времето изгубите тежина по природен пат, вашата кожа ќе биде помалку лабава и ќе имате неправилности бидејќи. Бидејќи е понепосредно, со липосукцијата кожата нема време да се стегне, па опуштената кожа на Круз би можела да биде карактеристика на липосукција. Меѓутоа, ако тој имал процедура, операцијата била добро направена, објасни хирургот Хил.

Од друга страна, хирургот Хауард Собел не може со сигурност да каже дали Круз навистина имал липосукција.

-Опуштената кожа што ја гледаме на фотографиите е само природен знак на стареење. Би очекувале секој 61-годишен да има опуштена кожа бидејќи како што старееме, ја губиме таа еластичност на нашата кожа. Областите на градите, кожата околу ребрата и стомачните мускули се многу често првите што ја губат еластичноста, особено кај мажите, објасни тој.

Инаку, познато е дека Том Круз се труди да ја одржува физичката форма, не само за да може да игра напорни улоги, туку и да го одржува своето здравје.

Претходно беше кажано дека тој следи петдневен план за вежбање кој вклучува тридневен тренинг со тегови и кардио, и два дена активности како планинарење или мечување.