Според експертите за нокти со кои разговараше „Вог“, во есен се истакнуваат боите кои носат чувство на топлина додека надвор температурите стануваат поладни. Експертите за маникир истакнуваат дека жените се инспирирани од промените на кожата и временските услови, па многу се сведува на земјените нијанси. Сепак, видливи се одредени отстапувања.
1. Бледо розова
Бледорозовите нијанси се совршени за сите дами кои сакаат чисти, сјајни и ненаметливи нокти. Оваа боја навистина им дава на ноктите природно здрав и сјаен изглед.
2. Маслиново-зелена боја
Речиси сите експерти за нокти ја истакнаа маслинестата боја како идеален избор за есен. Тие велат дека е доволно минимална за да се комбинира со која било облека, а исто така внесува разигран елемент во изгледот.
3. Сиво-сина
Иако есента ја поврзуваме со потемни нијанси, оваа сина е тука бидејќи не потсетува на магливите есенски утра и сонливоста на студените денови.
4. Бордо
Есенските нијанси на црвено се инспирирани од лисјата, а бордо е бојата која најдобро ги буди спецификите на оваа сезона. Оваа боја е интензивна и богата, што ја прави совршен избор за есен.
5. Топло кафени тонови
Кафеавите тонови, особено потоплите, создаваат чувство на удобност идеално за сезоната на џемперите. Тие нијанси изгледаат совршено на ноктите со есенската облека.
6. Темно сини нијанси
Овие лакови се совршен избор за секоја дама која сака темни нокти кои изгледаат шик и прават секоја облека да изгледа подобро со нив. Ваквите лакови се идеални за комбинирање со целосно црна облека. Сè е софистицирано и разиграно во исто време.
7. Розова
Иако оваа боја е резервирана за лето во главите на многумина, розовата боја на ноктите може да биде совршен додаток на есенската гардероба, особено ако сакате да добивате комплименти за вашиот маникир.
8. Бело
Оваа опција е неутрална и луксузна во исто време. Секогаш изгледа елегантно и наликува на мек кашмир. Тоа е одличен избор за есен.