Французинките се вешти заводнички и дефинитивно има што да се научи од нив. Дознајте за триковите што ги користат за да ги полудат мажите.
Закажете состанок со пријателите
Французинките сакаат да организираат забави каде што се собираат со своите пријатели.
Ова е одлична можност да ги покажете вашите кулинарски вештини, како и да организирате уникатна програма за забава.
Прифатете покани за разни настани
Вечера, забава или само состанок – ова е совршена можност да ја покажете својата најдобра страна, како и да создадете нови познаници. На овие состаноци можете да ја покажете својата интелигенција, вашата способност за разговор и тие се исто така совршен изговор за носење на омилениот вечерен фустан.
Бидете женствени дури и на работа
Французинките веруваат дека премногу строгите деловни костуми ја прикриваат женственоста и затоа преферираат фустани кои ги истакнуваат женските облини.
Одржувајте добри односи со бившиот
По разделбата, не е потребно трајно и неотповикливо да ја раскинете врската со бившиот. Одделете се на цивилизиран начин. Понекогаш можеби ќе треба да побарате помош од него.
Запомнете дека вие сте жена, а тој е маж
Животот е секако многу позабавен и лесен кога не мора да ја преземате улогата на маж.
Насмевнете се, дури и кога сте тажни
Французите го чуваат детето во себе. Да се биде тажен не е привлечно и не го прави животот подобар.
Секогаш водете сметка за вашиот изглед
Французинките се грижат за својот изглед. Дури и кога одат во продавница или шетаат со своите деца, тие изгледаат добро. Но, тие не го прават тоа со цел да го привлечат вниманието на мажите, туку да бидат горди на себе.
Не плашете се од мажите
Друго правило што Французинките го знаат од рана возраст: дури и ако момче ве навредува на училиште, не жалете се на родителите и сами решете го проблемот.
Бидете привлечни, но не и вулгарни
Французинките претпочитаат да изгледаат привлечно и сензуално – ова е израз на естетика и убавина.
Држете се до минимална шминка. Сè што треба да направите е да ја пронајдете вистинската нијанса на кармин и пудра што ве прави да блеснете.
Заборавете на вашите очекувања
Французинките не го очекуваат принцот на бел коњ и знаат како да уживаат во нивните врски.
Разбудете ја вашата страст
Уживајте во храната, омилениот пијалок, бакнежи и љубов. Никогаш не треба да бидете казнувани или силувани.
Немојте да се преправате дека сте недостапни, но знајте ја вашата цена
Французинката, како и секоја друга жена, сонува за убав, интелигентен, успешен и романтичен маж, за кого ќе биде центарот на универзумот. За возврат, таа ќе го натера човекот да се чувствува како крал, ако тој навистина го заслужува тоа. Во спротивно, таа едноставно ќе ја прекине врската со него.
Заштедете пари за нова облека
Французинките признаваат дека новите парчиња ги прават жените посреќни.
Прифатете го она што веќе го имате и не размислувајте за она што го сакате
Една Французинка никогаш не чека да постигне цел за да се трансформира потоа. Мора да живеете како да сте ги постигнале сите ваши цели.
Не дозволувајте возраста да ве лиши од животните радости
Французинките ја знаат најважната вистина – возраста не е добра причина да престанат да се чувствуваат привлечни и посакувани.
Уживајте во малите нешта
Звучи клише, но од време на време мора да си дозволите парче торта, нов парфем или само да купите цвеќе. Французинките знаат да ценат и мали и големи работи.
Изберете го вистинското место за состанок
Ако маж ви дал право да изберете место за средба, изберете едно каде ќе се чувствувате пријатно и ќе можете да се опуштите.
Опкружете се со убави работи
Французинката никогаш нема да го заборави сребрениот чај поставен од нејзината баба и ќе ужива во него секој ден.
Промовирајте ја вашата единственост
Тајниот клуч за привлечноста на Французинката: таа е задоволна од себе.
Умереноста е потребна во сè
Треба да се стремите кон умереност во сè за да бидете среќни.