Фолк-пејачката Сузана Гавазова со сино бикини во Дојран, ја отвори летната сезона. Пејачката често објавува фотографии во костим за капење.

Пејачката изминатиот период имаше исполнета музичка агенда. Таа со колеги од фолк естрадата беше на турнеја во Австралија, а често пее и на свадбени веселби. Успешно ги балансира професијата и приватниот живот. Неодамна Сузана и нејзиниот сопруг Јасмин и го прославија 8. роденденот на нивната помала ќерка Селена.