Актерот Киану Ривс со девојката Александра Грант страсно се бакнуваа на галата во Музејот на современа уметност во Лос Анџелес.

Насмеан парот позирал пред бројните фотографи, а во еден момент Киану страсно ја бакнал Александра.

Двојката првпат се појави заедно во јавноста во 2019 година. Александра е уметник и филантроп од Лос Анџелес. Родена во Охајо, таа е уметник откако дипломирала на колеџот Свартмор во 1994 година. Таа е позната по тоа што користи говор и јазик во својата работа и соработува со писатели во создавањето на скулптури, фотографии, цртежи и видео дела. Така се запознала со Киану, кој освен што снима филмови, се интересира и за поезија.

Александра Грант беше облечена во црвена долга тоалета со потпис на Каролина Херера. Наметката е изработена од свила, со дизајн на врат и набраздено здолниште. Богата црвена нијанса испушта романса, обезбедувајќи завиден вечерен изглед, вака модните критичари го коментираат стајлингот на Грант.