„Жените во врска не треба да објавуваат вакви фотки“ – ја критикуваат фановите Џорџина Родригез, откако таа објави низа фотографии на кои позира во танга бикини и ги покажа сите свои облини за време на роденденското патување на Малдиви.

Партнерката на Кристијано роналдо, Џорџина Родригез го слави својот 30-ти роденден, а по тој повод, одлучи да отпатува на Малдивите, каде, како што може да се види, славела со пријателите, но и со децата.

Џорџина, на Малдивите замина сама, со приватниот авион на Роналдо, а се пофали со цртежите и честитките што ги добила од нивните деца.

Нејзиниот партнер, заради обврските не можеше да ја придружува.

Фотки на кои трча во танга бикини на плажа, но и фотки од букетот рози што го добила. Џорџина со своите следбеници на Инстаграм сподели повеќе моменти од патувањето.