Актерката Софија Вергара, објави фотографија како ужива во топлите денови, покрај базен во танга и бикини.

Ѕвездата од серијата „Модерно семејство“ заводливо позира на лежалка додека во преден план е нејзиното лице, но во поздина го покажува нејзиниот задник.

„Летото е моја работа“, напиша таа во описот на фотографијта на која позира со пуштена коса и без шминка.

50-годишната колумбијска актерка живее во куќа од 1.590 метри квадратни на парцела од 1,85 хектари во областа Беверли Парк, чија цена се проценува на 26 милиони долари. Таа и нејзиниот сопруг, актерот Џо Манганиело, со кого е во брак повеќе од 7 години, се преселиле таму во 2020 година.