Новогодишниот фустан на Амал Клуни е навистина совршен празничен избор: огнен, елегантен и привлечен. Покрај тоа, го следи централниот тренд на сезоната – светки

Не е тајна дека Амал Клуни има феноменално чувство за мода. Сепак, нејзиниот последен изглед е буквално најдобрата новогодишна облека која некој може да ја замисли.

Додека присуствуваше на доделувањето на модните награди за 2023 година во Лондон, адвокатката за човекови права прошета на црвениот тепих во портокалов омбре фустан кој буквално личеше на пламен.

Впечатливиот фустан, совршен за новогодишна забава, има помали златни светки, кои подолу во фустанот се претворија во поголеми диско светки со овална форма. Овој прекрасен фустан има долг заден дел, како и совршено деколте. Амал Клуни го комплетираше својот изглед со златна нараквица и прстени кои привлекуваат очи.