Синот на легендарниот возач во Формула 1, Михаел Шумахер, Мик е во врска со Лаила Хасановиќ од Босна. Возачот на Хас објави и заедничка фотографија за да ја потврди врската.

Лаила има потекло од Сребреница, а пораснала во Данска. Таму работела како манекенка и се натпреварувала на натпреварот за Мис на Данска.

На „Инстаграм“ ја следат над 200.000 луѓе, а често објавува провокативни фотографии.