Тепачки ​​за багажен простор, бизарни средби и преместување од седиште се само дел од непријатните ситуации кои тиктокерот Фил Стрингер ги избегнал на летот од соништата на секој патник.

Неговиот лет од Оклахома Сити до Шарлот, Северна Каролина бил одложен цели 18 часа, но наместо да се откаже од патувањето, тој решил да чека. Неговото трпение се исплатело кога открил дека сите други патници се откажале и дека тој е единствениот патник на летот.

Тиктокер уживал како вистински крал на небото. Избрал место во прва класа со најдобра храна и пијалок.

Фил на почетокот се пошегува дека „ги купил сите билети за да не мора да се занимава со луѓе“, а потоа објаснил како стјуардесите биле повикани од блискиот хотел да ја завршат својата работа на летот со еден патник, иако на многу полежерен начин.

Човекот кој му го натоварил багажот се пошегувал дека штотуку го „натоварил целиот багаж“ во авионот, а потоа ја снимил стјуардесата како му ги објаснува безбедносните упатства, додека целиот персонал добро се забавувал во бизарната ситуација.

Видеото стана вирално, собра повеќе од 52 милиони прегледи и речиси 10 милиони лајкови за само три дена откако е објавено.

“Тој авион полета само за тебе! Кој друг може да го каже тоа?” еден тиктокер коментирал, додека друг додал: „Вашиот приватен Боинг“.

„Ми се допаѓа како сите се вклучија во вашето искуство! напишал трет, а четвртиот се пошегувал: „Замисли дека сте единствениот патник на летот и тие ви го изгубиле багажот“.