Голем број познати ѕвезди се појавија на модната недела во Париз на ревијата на Скиапарели. Кајли Џенер (25) го привлече вниманието со црн фустан со бизарен детаљ – лавовска глава, но не беше единствената која со својата комбинација на облека шокираше многу фанови на модата. Во Париз се појави и раперката Доџа Кет (27), а видеото стана хит на социјалните мрежи.

@leoniehanne

POV: You’re sitting in between Kylie and Doja Cat at Schiaparelli 🫠 #kyliejenner #dojacat #schiaparelli

♬ original sound – Leonie Hanne

Доџа, коментираат обожавателите, изгледала како суштество од друга планета, облечена во црвено од глава до пети и облечена во фустан со соодветни чизми во иста боја.

Доџа Кет носела 30.000 дијаманти Сваровски, а подготовките за нејзиното појавување во оваа комбинација траеле дури четири часа.

Кристалите морале да бидат рачно нанесени на нејзиното тело и фустан.