На 56-годишна возраст Салма Хаек има тело на кое би ѝ позавиделе жените на половина од нејзината возраст.

Таа на Инстаграм сподели фотографија на која се излежува на брод во сиви бикини и не може да се негира дека е во одлична форма.

Ако се прашувате која е тајната на нејзината линија, важно е да знаете дека таа не е љубител на теретана или традиционални вежби. Таа го движи своето тело на различни начини.

“Правам ресторативна јога, која ги одржува мускулите активни во текот на целиот ден. Така, дури и кога ги четкате забите, ги обработувате мускулите”, изјави таа за списанието People.

Се заљубила и во скокање на трамболина, а сака и вода, па нурка и плива. Исто така, сака да танцува и ужива да шета со своите кучиња.

„Не ме прашувајте која е мојата филозофија за исхрана затоа што не држам диета. Не сум дисциплинирана“, додаде таа.

Таа сака органски цедени сокови.

„По чистењето со сокот, мотивирана сум да се хранам поздраво“, тврди таа.