Кристијано Роналдо и Георгина уживаат на одмор во Саудиска Арабија. Откако живееја во Мадрид, Торино и Манчестер, на Георгина Родригез не и било лесно да се навикне на новата средина во Саудиска Арабија.

Светските медиуми пишуваат дека Георгина едвај чекала завршат работните обврски на Роналдо за да уживаат во летото, па велат дека откако почнала сезоната таа не излегува од костимот за капење.

Таа секојдневно на социјалните мрежи објавува фотографии од бродот. Објавите на Инстаграм на Георгина и донесоа 50 милиони следбеници, додека пак нејзиниот партнер се наближува до 600 милиони.