Популарната пејачка ја промовираше својата нова линија на долна облека, но наиде на критики.

Популарната Ријана, која последните денови не изненадува со честите промени на имиџот, предизвика бурни реакции со новите објави на Инстаграм.

Пејачката ја промовираше својата нова колекција долна облека Savage Signature Script, а кој ако не самата Ријана може подобро да ја промовира со сите свои облини.

Ријана позираше на кревет во провокативна чипкаста долна облека; гаќички со интересен детаљ и градник кој одлично и прилега на градите.

Освен долна облека, таа ја промовираше и својата нова колекција постелнина така што легна на неа во хотелски кревет.

„Нејзината листа на извинување што нема албум“, напишал еден од следбениците на Ријана кој е разочаран од нејзиното отсуство од музичката сцена.