Пејачката Ријана во портокалов костим за капење позира со трудничкиот стомак на новите фотографии на Инстаграм. Таа позираше во магацин пред полиците со разни ткаенини за да ја промовира нејзината линија Savage x Fenty, која ја лансираше во 2018 година.

Таа носеше розов градник од колекцијата Sheer x Demi Spacer која моментално се продава за нешто помалку од 20 долари. За ова снимање, таа ја пуштила косата со шишки кои и ги покриваат лицето. Како моден додаток таа носи златна нараквица на левата рака. На втората фотографија позира одзади за да ги истакне долниот дел од костимот за капење кои може да се купат за помалку од 7 долари.

Работата на извршниот директор на Savage x Fenty ја презеде Ријана од Хилари Супер овој јуни.

„Толку сум благодарна и возбудена што ја пречекувам Хилари Супер како наш извршен директор – таа е силен лидер и фокусирана на подигање на бизнисот на следното ниво“, изјавила пејачката за британски Вог.

Поради успехот на Savage x Fenty и козметичката линија Fenty, Ријана го достигна статусот на милијардерка уште во 2021 година. Освен тој успех, Ријана е првата пејачка во историјата која има 10 песни со една милијарда слушања на Спотифај.

Во февруари оваа година, Ријана проговори за нејзината желба да создаде нова музика и да издаде нов албум.

„Сфатив дека ако продолжам да чекам додека не почувствувам дека тоа е совршен момент, тоа чекање може да трае вечно и никогаш да не излезе, а јас не сум подготвена за тоа. Сакам да пејам, а со тоа мислам дека ги имам моите идеи во мојата глава, но сè уште не можам да ги кажам гласно“, изјавила пејачката за Вог.

Ријана неодамна беше во кампањата за машката кампања на Луј Витон за пролет-лето 2024. Таа ја посети и својата татковина, Барбадос, со своето момче A$AP Rocky и нивниот син RZA, кој наполни една година во мај. Двојката го очекува своето второ дете, а Ријана ја објави бременоста за време на шоуто на полувремето на Супер Боул во февруари.