Актерката Рис Витерспун неодамна беше фотографирана на луксузна плажа во Мексико. Како што пренесуваат странските медиуми, ова е прв одмор на актерката по разводот со Џим Тот, со кој помина 12 години во брак.

Фотографиите стигнаа и до социјалните мрежи, а Рис во бел едноделен костим за капење ги почести фановите со широка насмевка.

Рис Витерспун и нејзиниот сега веќе поранешен сопруг Џим Тот се разведоа по 12 години брак, а веста ја објавија на Инстаграм. Двојката го дели и старателството над нивниот 10-годишен син.

„Имаме некои лични вести да споделиме. Со големо внимание и внимание ја донесовме тешката одлука да се разведеме“, велат тие во изјавата, „Уживавме во толку прекрасни години заедно и продолживме напред со длабока љубов, добрина и меѓусебно почитување за сето она што го создадовме заедно“, напишаа тогаш.