Сузана Гавазова позираше во костим за капење во новата куќа. Додека сопругот Јасмин дигаше тегови, пејачката се сликаше во црн дводелен костим за капење и бел каубојски шешир. Носеше и сандали со штикли со кои се прошета покрај базенот.

Неодамна се пофали и дека посвоила куче и дека оттогаш постојано ѝ прави друштво. За потсетување, Гавазова често објавува фотографии во костим за капење. Неодамна беше на одмор во Дојран и Грција, а имаше и исполнета музичка агенда и со колегите од фолк естрадата беше на турнеја во Австралија.

Успешно ги балансира професијата и приватниот живот, а неодамна со сопругот Јасмин ѝ го прославија 8. роденден на нивната помала ќерка Селена.