Со денешните натпревари се враќаат возбудувањата во фудбалската  Лига на шампионите.

Две средби вечерва, уште две утре од осминафиналето, во ист ритам вторник/среда и следната недела уште четири средби.

Денеска  Милан го пречекува  Тотенхем додека дербито се игра во Париз, екипата на ПСЖ со Меси и Нејмар во тимот е домаќин  Баерн Минхен, средбите започнуваат од 21 часот.

Утре се играат  натпреварите Борусија Дортмунд – Челзи и Клуб Бриж – Бенфика.