Бојан Миовски игра во топ форма и го запиша 11-от гол во шкотскиот шампионат. Лидерот на табела му бега само три гола.
Нашиот напаѓач реализираше од пенал во 31-ва минута од мечот против Данди кој Абердин не успеа да го добие и одигра 1:1.
Сега има вкупно 18 гола на сите натпреварувања, но на 33 меча и на три месеци до крајот на сезоната.
Лани оваа бројка му стоеше на крајот на сезоната на вкупно 42 настапи.