Ви ја откриваме најприродната маска за лице од моркови и мед, која многу брзо ја обновува кожата и ги ублажува брчките.

Потребни состојки:

 1 морков

2 лажички мед

 Подготовка

 Морковот измијте го и исечкајте го, па ставете го во блендер. Блендирајте се додека не добиете сок, па додадете мед. Измешајте ги состојките.

 Употреба

 Кога ќе ја направите маската, ставете ја на лице и држете 15 минути. Потоа измијте го лицето со млада, па со ладна вода.

 Маската користете ја двапати неделно.